Kam na výlet, co dělat

Pokud jste ubytování v obci Černá Voda, jistě máte připraven vlastní program, přesto nabízíme několik tipů na výlet.

Léto na horách

Aktivní dovolená

V létě jsou to místní cyklostezky, Rychlebské stezky, turistické cesty po masivu Rychlebu. Turistická značka na Mariin pramen a Sokolí vrch, přírodní památka skalní útvar Píšťala, národní přírodní památka Venušiny misky, adrenalin park v České Vsi.

Dovolená jako relax

Máte rádi koupání? Pak jsou ideální volbou zatopené lomy, například Rampa, Vycpálek. Nebo o kousek dále v Polsku Otmuchovská jezera, veřejná koupaliště v Jeseníku a krytý bazén v České Vsi.

Dovolená ta i ta

V horkém létě určitě zaujme krasový útvar jeskyně na Pomezí, Nýznerovské vodopády, mechová jezírka na Rejvízu. Klid přinesou Priessnitzovy lázně s kolonádou, zámek Jánský vrch se vzácnou sbírkou dýmek nebo Vodní tvrz v Jeseníku.

Obývací pokoj
Turistika v jednom z nejopuštěnějších pohoří v ČR. I to je Rychleb, Jeseníky.

Zima na horách

Rychleb z naší strany je vhodný zejména pro zájemce o běžky nebo o sněžnice. Hřebenové a vrstevnicové cesty nemají udržované stopy, to ale zážitek z cesty jen umocní.

Pokud jste fandy sjezdového lyžování, je nejbližší svah na Miroslavi v obci Lipová Lázně (Lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, možnost večerního lyžování, za poplatek úschovna lyží.) a pak další a další zimní střediska na Ramzové, v Ostružné, Petříkově, na Červenohorském Sedle atd.

©2011 Ubytování v Jeseníkách | Ubytování Černá Voda | Appaloosa Horse Ranch